گفتگو با دکتر حسین خدمت

کاشان مال
کاشان مال؛ به افتخار مردم کاشان
13 بهمن 1395

به افتخار مردم کاشان

گزارش خبری دوهفته‌نامه کاشان امروز: می‌پرسم، آیا این سرمایه گذاری برای شما سودمند است؟ درپاسخ می‌گوید: تا سود را چه تعبیر کنیم. اگر منظور از سود صرفاً پول باشد، شاید نه اما اگر سود، خدمت به شهروندان و کمک به ارتقا و دستیابی به جایگاهی که کاشان در تاریخ داشته و با آن فاصله گرفته، باشد البته که این سرمایه گذاری سودمند است و ما را همراهی می‌کند.

پروفسور «حسین خدمت» فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد، که در جایگاه رئیس هیات مدیره شرکت «وندای کی آشیان» مجتمع چند منظوره تجاری، تفریحی، فرهنگی – ورزشی و اقامتی «کاشان مال» نشسته، علاوه بر آن که پزشکی حاذق و خوش نام است، فوق العاده بر کلام و ادبیات مسلط است و نسبت به ظرافت‌های تجارت و بیزینس و حضور در آن تصمیم گرفته آگاهی و احاطه دارد و در پاسخ به پرسش‌ها با دقت و با استناد به استانداردهای روز جهان، به نمایندگان عالی رسانه‌های کاشان درباره جزییات، اهداف و چشم اندازهای پروژه پاسخ می‌گوید.

مجموعه تجاری- بازرگانی، تفریحی، فرهنگی، ورزشی، اقامتی و کانون برندینگ مدرن و کاشان مال، در حاشیه بلوار امام رضا کاشان و در همسایگی تمدن ۷ هزار ساله سیلک در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع و در ۱۰ طبقه (۴ طبقه زیر زمین و ۶ طبقه فوقانی) و چند بلوک ساخته شده است. مجموعه‌های تفریحی آبی شامل پارک آبی، استخر جداگانه مردانه و زنانه، سونا و جکوزی به علاوه انبار سردخانه‌ها، برخی سالن‌های ورزشی و پارکینگ‌های مجموعه در طبقات زیر سن قرار دارد و مجموعه‌های فروشگاهی و تجاری، رستوران‌ها، فست فود و نوشیدنی‌ها، هتل، سینما و سالن‌های چند منظوره فرهنگی، هتل، سینما و سالن‌های چند منظوره فرهنگی شهری کودکان و برخی دیگر از سالن‌های ورزشی در طبقات فوقانی.

به گفته رئیس هیات مدیره شرکت فاز نخست مجموعه شامل فروشگاه شهربازی کودکان مجموعه فست فود، نوشیدنی‌ها و رستوران در طبقات هم کف تا سوم تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

پیش از ظهر یک جمعه معتدل پاییزی نمایندگانی از پورتال خبری کاشان و آران و بیدگل کاشان نسوز، روزنامه اصفهان زیبا و ضمیمه گردشگری آن هفته نامه‌های آرمان کاشان امروز، جوان کویر، و نسل فردا به دعوت شرکت «وندای کی آشیان» از بخش‌های مختلف آماده و در حال ساخت مجموعه بازدید کردند و مهندس «سید علی صالحی» آرشیتکت و طراح و مجری عمارت مجموعه، در هر بخش و طبقه و استاندارهای خاص که برای طراحی و ساخت سازه و همچنین خرید دستگاه‌ها و سخت افزارهای آن اعمال شده را به نمایندگان رسانه ارائه داد.

پس از این بازدید نمایندگان رسانه‌ها در سالن اجتماعات در یک کنفرانس خبری با حضور اعضا هیات مدیره شرکت و مشخصاً پرفسور «حسین خدمت» رئیس هیات مدیره شرکت «وندای کی آشیان» شرکت کردند.

کاشان حالا با افتخار صاحب یک مجموعه چند منظوره بازرگانی- تجاری، فرهنگی، تفریحی- ورزشی، و اقامتی منطبق با دقیق و به‌روزترین تجهیزات و امکانات سخت و نرم‌افزاری روز دنیا شامل یک مجموعه فروشگاهی زنجیره‌ای بزرگ که کالاهای برندهای معتبر ملی و بین‌المللی را در چند حوزه خوراک، کیف و کفش و پوشاک، گوشی و رایانه و محصولات دیگر نمایندگی می‌کند، یک سالن با مدرن‌ترین و به‌روزترین امکانات ورزشی تفریحی، آموزشی و بازی برای کودکان در کنار سالن حرفه‌ای بولینگ و بیلیارد حرفه‌ای و مجزا، استخرهای مجهز و مدرن شنا، سونا، جکوزی، اسبا و سالن اختصاصی پارک و تفریحات آبی، سالن‌های فست فود و رستوران‌های مجزا با منو و دستورات غذایی ایرانی و فرنگی با برند معتبر و استانداردهای نوین حوزه خوراک و غذا در کنار چند سالن سینما و همایش‌های فرهنگی با ظرفیت‌های متفاوت در کنار یک هتل پنج ستاره شده است که به گفته رئیس هیات مدیره شرکت «وندای کی آشیان» به عنوان مدیر عالی مجتمع «کاشان مال» فاز نخست این مجموعه شامل مجتمع فروشگاهی در طبقه همکف شهربازی کودکان در طبقه اول، غرفه‌های فست فود در طبقه سوم نهایتاً تا پایان سال جاری گشایش یافته و به بهره برداری می‌رسد و فازهای بعد شامل تکمیل پارکینگ‌های طبقاتی خودرو، سالن‌های ورزشی و تفریحات آبی فاز اول و دوم هتل و سالن‌های فرهنگی و همایش‌ها به مرور نهایتاً تا پایان سال ۹۶ گشایش یافته و به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

رئیس هیات مدیره شرکت، در نشست میزبانی نمایندگان هیات مدیره شرکت، در نشست میزبانی نمایندگان رسانه‌های منطقه کاشان و آران و بیدگل و اصفهان با بیان این که این نخستین نشست غیررسمی شرکت می‌باشد، از رسانه‌ها به عنوان یک گروه مرجع که طیف وسیعی از مخاطبان تاثیرگذار را نمایندگی می‌کنند نام برد و تاکید کرد: برای مامهم بوده است که دوستان رسانه‌ای در سطح منطقه بزرگ کاشان که می‌توانند بازخوردهای مثبت بدهند، پیش از گشایش و بهره برداری از مجموعه و بخش‌های تکمیل شده و در حال تکمیل، از آن بازدید کنند و در جریان فرایند احداث مجموعه از ابتدا تاکنون قرار بگیرند.

 

در اغلب استانداردها حتی در سطح ملی نخستین هستیم.

خدمت با تاکید بر این که مجموعه «کاشان مال» در اغلب شاخص‌ها در سطح ملی واجد بالاترین استانداردها و جایگاه نخست است. درباره هدف سود از تأسیس چنین مجموعه‌ای گفت برای بنده و برای سایر سرمایه گذاران چه آن‌ها که اهل کاشان هستند و چه آن‌ها که علایق مشترکی آنها را به کاشان وصل می‌کند مهم‌ترین و نخستین هدف و دغدغه انجام کاری مانند کار برای کاشان و درشان کاشان در مسیر توسعه پایدار بوده است. ما می‌خواهیم گامی مؤثر برای احیاء جایگاه باستانی برتر کاشان که در هزاران سال پیش به عنوان نماینده معتبر برند ابریشم و کاشی و صنعت جهانی معروف بوده برداشته باشیم.

رئیس هیأت مدیره «وندای کی آشیان» با تأکید بر این که در این مسیر به همراهی و حمایت همه شهروندان کاشان خصوصاً رسانه‌ها نیاز داریم اظهار داشت. پس از آن که نیت دوستان برای انجام کاری برای کاشان مشخص شد. تحقیقات میدانی مفصل برای این که در منطقه با توجه به ظرفیت‌ها خلاء چه مجموعه یا خدماتی حس می‌شود در دستور کار قرارگرفت و پس از مطالعات بنیادین با توجه به ظرفیت‌های بالای تاریخی و باستانی، و قابلیت‌های ویژه اقلیتی و فرهنگی و گردشگری منطقه، ایجاد و احداث چنین مجموعه‌ای تأیید و تصویب شد و بلافاصله اقدامات برای نهایی کردن پروژه آغاز شد.

خدمت افزود: برای آن که سرمایه گذاری در بهترین شکل و با رعایت بالاترین استانداردهای مدرن دنیا و با کمترین میزان خطا صورت بگیرد، پیش از آغاز عملیات عمرانی یک تیم کارشناسی با نمایندگان خدمات مشابه شبیه شرکت‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای، هایپر مارکت، فست فود، و رستوران و هتل در عالی‌ترین سطوح ملی و بین‌المللی مشاوره‌ای کارشناسی صورت داده و طرح نهایی با جایابی در تاریخ ۲۳ دیماه ۹۱ کلنگ عملیات اجرایی پروژه در همین زمین که الان ساختمان بنا شده به زمین زده شد و پروژه استارت خورد.

 

به سرمایه گذاری به عنوان این که پول ارزش و اعتبار بیاورد نگاه کرده‌ایم.

وی در پاسخ به پرسش یکی از رسانه‌ها در مورد میزان سرمایه گذاری و پیش بینی سود، با بیان اینکه تاکنون ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و پیش بینی می‌شود سقف سرمایه گذاری به ۱۰۰ میلیارد تومان برسد تصریح کرد، بستگی دارد سود را چه چیزی تعریف کنیم و ما چه چیزی تعریف کرده باشیم. ما به سرمایه گذاری به این عنوان که پول بیاورد نگاه کرده‌ایم. ما به سرمایه گذاری به عنوان این که پول ارزش و اعتبار بیاورد نگاه کرده‌ایم. بنابراین هدف نخست سود به معنای پول نیست. هدف نخست کاشان و اعتبار برای کاشان و ارتقاء فرهنگ اجتماعی منطقه است که ما به پیش از نیمی از آن رسیده‌ایم و امیدواریم رسانه‌ها در معرفی اهداف فرهنگی و چشم اندازهای مجموعه ما را همراهی کنند.

معناونت اسبق دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به این که تمام استانداردها در تمام حوزه‌های فرهنگی، تفریحی- ورزشی، خدماتی، اجتماعی، خوراکی اعم از خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها و هتل، بالاتر از سطح کاشان و حتی سطح استان است خاطر نشان کرد، حتی بعضی از استانداردها در سطح ملی هم فقط در یکی از دو مجموعه شاخص در تهران رعایت می‌شود. به عنوان مثال استاندارد «haccp» که در سراسر دنیا معتبر است برای فودکورت و مجموعه رستورانی با این که مجموعه لحاظ شده است.

 

تمام کارکنان مجموعه آموزش‌های حرفه‌ای فرا می‌گیرند.

خدمت در پاسخ به پرسش یک رسانه که پرسید، چه ضمانتی برای خدمات متناسبی با ستارهای هتل این مجموعه وجود دارد اظهار داشت به تازگی دادن ستاره به هتل‌ها عمدتاً تابع چک کردن خدمات در تمام حوزه‌هاست. به عنوان مثال نیروهایی که در هتل استخدام و مشغول به کار خواهند شد. آموزش‌های استانداردی برای کار در هتل را در تهران فرا می‌گیرند. البته تمام نیروهای مجموعه در تمام سطوح و مشاغل. پس از موفقیت در آزمون و مصاحبه ورودی و پیش از آغاز کار، دوره‌های خاص آموزشی را طی خواهند کرد که بعضی از دوره‌ها در تهران و بعضی در کاشان برگزار می‌شود.

فوق تخصص و حاذق و مشهور بیماری‌های گوارش و کبد در پاسخ به یک پرسش که چرا با توجه به حرفه پزشکی، در بخش سلامت سرمایه گذاری نکردید؟ با تاکید بر هدف نخستین که سودآوری هدف نبوده در حالی که سرمایه گذاری در بخش سلامت قطعاً با سودآوری تضمین شده همراه است تاکید کرد: تصمیم داشتیم کاری برای کاشان بکنیم که خلاء آن در کاشان حس می شد و به نظر می رسد کاشان در حال حاضر خلاء سرمایه گذاری در حوزه درمان ندارد.

رئیس هیأت مدیره وندای کی آشیان، در پاسخ به پرسش دیگری در مورد تضمین ماندگاری نیروی انسانی خاطر نشان کرد، در حال حاضر نیروهای انسانی در بخش صندوق داری، فروشندگی و حسابداری پس از مصاحبه پذیرفته و در حال آموزش هستند. در این بخش و سایر بخش‌ها نیروی انسانی با ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز با هزینه مجموعه آموزش خواهند دید و از بین آنها شاخص‌ترین نیروها به استخدام نهایی در خواهند آمد و مشمول حقول و مزایا خواهند شد. از طرفی با توجه به ایده جدید بازاریابی ه حق را به کارمندان می‌دهد، برای نیروهای استخدامی بالاترین استانداردها در حوزه حقوق، مزایا و امتیازات در نظر گرفته شده و در کنار خدمات مطلوبی که برای پرداخت در نظر گرفته شده تعهدات لازم نیز برای ماندگاری از پرسنل پیش از شروع کار اخذ می‌شود.