ارزش‌های ما

فراتر از آرزو، زیباتر از خیال - وندای کی آشیان

ارزش‌ها (Values)

ارزش‌های هر شرکت، مشخص‌کنندهٔ جهان‌بینی و دیدگاههای کلان آن است که با گذشت زمان تغییر نمی‌کند و مسیر رسیدن به اهداف شرکت را نشان می‌دهد. تمام فعالیتها و عملکردهای شرکت باید در چارچوب این ارزشها باشد و کلیه مدیران و سهامداران شرکت لازم است در رفتار و گفتار خود متعهد و ملتزم به رعایت و حفظ این ارزشها باشند تا ضمن رشد کمی اقتصادی و رسیدن به سود مناسب، تعالی مناسب نیز ایجاد شود و اجر اخروی حضور و فعالیت در شرکت بسیار بیشتر از مزایای دنیوی باشد.

            رعایت دقیق و التزام به دین ارزشی است که شرکت وندای کی‌ آشیان را از بسیاری شرکتهای داخلی و خارجی دیگر متمایز می‌نماید.

            کلیه کارکنان شرکت نیز باید به طور دقیق از این ارزشها آگاه و قلباً به اجرای آن متعهد و ملتزم باشند. این ارزشها درواقع به مثابه فونداسیون بتنی یک ساختمان بلندمرتبه است که هرچه این فونداسیون مستحکم‌تر و با برنامه‌ریزی دقیق‌تر بنا شده باشد عمر ساختمان و کارآیی آن بیشتر خواهد بود. نکته مهم که شالوده تبیین این ارزشها و انگیزه پاسداری از آنهاست، حضور مستمر خدای بزرگ در لحظه به لحظه برنامه‌ریزیها، تلاشها و فعالیتهای شرکت است.

اعتقاد قلبی همه ما این است که این پروژه را به یاری خدای بزرگ و مهربان و بخشنده آغاز کرده‌ایم و از تفکر، برنامه‌ریزی تا عمل و اجراییات و همه امور از خرد و کلان او را حاضر و ناظر خود می‌دانیم و اذعان داریم که هرچه داریم از اوست و تنها اوست که ورود به این بازار را در ذهنمان متبلور ساخته و هم اوست که تاکنون مشوق و قوت قلبمان بوده و در همه چیز کمکمان نموده است. و من‌بعد نیز فقط اوست که پشتوانه پیروزی و موفقیت ماست. از او مدد می‌جوییم و بی‌شک در تمام امور پشتیبان مطمئن ما خواهد بود.

            در اینجا مهمترین ارزشهای شرکت به اختصار بیان می‌شود:

۱- کیفیت (Quality)

اعمال بالاترین استانداردهای ایرانی و خارجی در پروژه احداث مجتمع وندای کی آشیان و تجهیز آن و همچنین در انتخاب اجناس و اقلام فروشگاهی، تهیه و ارائه غذا، امکانات هتلینگ و حفظ این استانداردها از طریق اندازه‌گیری و نظارت مداوم

۲- نوآوری (Innovation)

استقبال از هرگونه تغییر مناسب، نوآوری و روزآمد شدن کالاها و خدمات و تلاش مستمر در جهت بهترین بودن در حرفه مربوطه و استفاده از روشهای موثرتر و نوین در رسیدن به اهداف. در این جهت شرکت از ایده‌های خلاقانه و استعدادهای منحصربه فرد سهامداران گرامی و نیز کارکنان زبده بهره خواهد برد.

۳- برتری (Excellence)

شرکت باید در همه زمینه‌های فعالیت خود چه فروشگاهی، چه رستورانی و چه گردشگری در منطقه برترین باشد. رسیدن به این ارزش و حفظ آن باید از طریق خلاقیت و نوآوری مداوم، ارائه خدمات منحصربه فرد به مشتری، ارتقای کیفیت مداوم و ارتقای مدیریت سازمانی باشد.

۴- یکپارچگی و تمامیت (Integrity)

شرکت و کلیه کارکنان آن باید در تصمیم‌گیریها و عملکرد خود متعهد و ملتزم به رعایت اصول صداقت، امانت‌داری، احترام و تکریم مشتری، شفافیت در قیمت‌گذاریها و ارائه خدمات، مسئولیت‌پذیری و نیز سایر اصول اخلاقی باشند.

۵- احترام (Respect)

روابط حاکم بر شرکت در خصوص مشتری، کارکنان، مدیران و سهامداران باید مبتنی بر احترام و متانت و بزرگ‌منشی باشد.

۶- خدمت‌رسانی (Service)

ارائه خدمات شرکت به مشتریان در کلیه امور فروشگاهی، رستورانی و گردشگری باید فراتر از انتظار، آرامبخش و راحت باشد. استفاده از روشهای نوین و کارآمد و پرهیز از مقررات کلیشه‌ای و مشکل‌ساز و بعضاً توهین‌آمیز می‌تواند در ارائه خدمات مطلوب کمک نماید.

۷- کار گروهی (Teamwork)

جهت ایجاد بستر مناسب برای رسیدن به اهداف شرکت لازم است کلیه کارکنان آموزش کافی قبل از شروع و نیز حین کار ببینند. مسئولیتهای فردی و گروهی هر یک از کارکنان دقیقاً مشخص باشد. همه کارکنان با ارزشها، اهداف شرکت به گونه‌ای آشنا باشند که گویی ملکه ذهن آنها شده است و اگر به طور اتفاقی با هر یک از آنها مصاحبه شود دقیقاً بتوانند بدون اینکه از روی نوشته نگاه کنند کاملاً آنها را بیان نمایند. آگاهی و آموزش در این حد باعث می‌شود پرسنل در کلیه امور اجرایی با هم هماهنگ باشند و علی‌رغم تفاوت یا تشابه حیطه کاری و مسئولیت، عملکرد متحد و یکپارچه‌ای داشته باشند. به‌گونه‌ای که گویی هر یک قطعه‌ای از پازل بزرگ را تشکیل می‌دهند. تعامل و همکاری کارکنان در هر بخش کیفیت ارائه خدمات را افزایش می‌دهد.

۸- حرفه‌ای بودن (Professionalism)

کلیه کارکنان شرکت باید با رعایت اخلاق، همکاری، خودآموزی و احترام متقابل به یکدیگر به بالاترین سطح استاندارد حرفه‌ای دست یابند.

۹- مشتری‌مداری (Customer ship)

تمرکز شرکت باید حول محور مشتری باشد. شناخت هرچه بیشتر مشتریان هدف، دیدگاهها، انتظارات و نیازهای آنان و برآورده کردن آنها از ابتدایی‌تری اصول جلب رضایت مشتری و مشتری‌مداری است. تسهیلات لازم جهت دسترسی و استفاده راحت مشتری از بخشهای مختلف تجاری، خدماتی، گردشگری شرکت باید فراهم گردد. ارائه قیمتهای رقابتی و تخفیفهای متناسب نیز در این خصوص مؤثر است.

۱۰- نظارت (Steward ship)

برای حفظ ارزشها، رسیدن به اهداف و آرمانهای شرکت لازم است نظارت و مدیریت هوشمندانه و مستمر بر کلیه منابع انسانی، طبیعی و مادی شرکت انجام شود.

۱۱- کارکنان (Employee)

شرکت باید موقعیت شغلی هر یک از کارکنان را متناسب با توانمندیها و استعدادهای آنان انتخاب و برای هر یک فرصتهای مناسب جهت بروز استعدادها و پتانسیل‌های بالقوه ایجاد نماید.

۱۲- اعتقادات و سنن (Tradition)

شرکت باید در کلیه امور برنامه‌ریزی و اجرایی خود به اعتقادات، آداب و رسوم و مبانی فرهنگی مردم منطقه و مشتریان احترام بگذارد و سنتهای مطلوب گذشتگان را پاسداری نماید.