۲۱- در سازمانتان روحیه عالی به وجود بیاورید

برایان تریسی
۲۰- منابعتان را صرف تحقیق و توسعه کنید
1 خرداد 1393
تصاویر پیشرفت پروژه – فروردین ۱۳۹۴
27 فروردین 1394

کسب و کار پرسود: هر هفته یک روش با برایان تریسی

چند سال قبل تحقیقی صورت گرفت که نام آن “یک جای عالی برای کار کردن” بود. در این تحقیق با چند هزار کارمند مصاحبه و پرسیده شده بود که یک کار خوب و شرکت خوب چگونه است؟

پاسخ‌ها این بود:

۱- کار چالش بر انگیز و جالب است.

۲- اعتماد و حمایت زیادی وجود دارد که نشانه‌اش این است که مدیریت،کارمندان را به دلیل اشتباه، مورد انتقاد قرار نمی‌دهد. این یک بخش مهم از این تحقیق بود.

۳- افراد احساس می‌کنند که در جریان امور هستند. شرکت در همه جهات ارتباط روشنی دارد و همه حس می‌کنند در هر امری که واقع می‌شود، فعالانه مشارکت دارند.

۴- در یک محل کار عالی،کارمندان احساس می‌کنند که رئیسشان به آن‌ها به عنوان یک شخص اهمیت می‌دهد،نه تنها به عنوان یک کارمند. رئیس، همیشه ملاحظه، احترام و مهربانی را در پیش می‌گیرد.

۵- راضی‌ترین کارمندان گفتند که می‌دانند قرار است دقیقاً چه کاری را انجام بدهند و قرار است آن را با چه استانداردی و در چه بازه زمانی انجام بدهند.

۶- در یک محل کار عالی، افراد احساس می‌کنند فرصت‌های پیشرفت بر اساس کار سخت و کارکرد عالی وجود دارد، نه بر اساس موقعیت و نفوذ.

کار شما این است که فضایی را ایجاد کنید که افراد درباره خودشان احساس خوبی داشته باشند. محیطی با روحیه بالا ایجاد کنید که افراد در آن با اشتیاق سر کار حاضر شوند و یک رئیس مثبت، حمایت گر و در عین حال نتیجه گرا باشید.

این‌ها اجزای لازم برای ایجاد روحیه عالی،بهره وری بالا، خلاقیت فراوان و کارمندان وفادار است.