۱۹- کیفیت، عملکرد و خدمات برجسته ارایه کنید

۱۸- در تمام سطوح، متحدان استراتژیک ایجاد کنید
18 اردیبهشت 1393
برایان تریسی
۲۰- منابعتان را صرف تحقیق و توسعه کنید
1 خرداد 1393
برایان تریسی

کسب و کار پرسود: هر هفته یک روش با برایان تریسی

مهم‌ترین سرمایه شما به عنوان یک شرکت، وجهه شما در بازار است. این که برای مشتریانتان چگونه شناخته شده‌اید. ارزشمندترین سرمایه شما در شیوه ای است که مشتری‌ها در پشت سرتان درباره شما فکر می‌کنند، حرف می‌زنند و شما را برای دیگران توصیف می‌کنند.

برای رسیدن به سوددهی بالا باید کاملاً فکر کنید و تصمیم بگیرید که می‌خواهید در بازار شما را چگونه ببینند و درباره شما چگونه فکر کنند؛ سپس باید تمام اجزای کسب و کارتان را سازمان دهی و باز سازمان دهی کنید تا اثری را ایجاد کنید که بیشتر از همه موجب میزان بالای فروش مجدد و سوددهی بالای مهم‌ترین محصول یا خدماتتان می‌شود.

وجهه پیدا کردن به دلیل کیفیت بالای هر کاری که می‌کنید، بیشتر از هر وجهه دیگری به شما کمک می‌کند که محصول و خدمات هر چه بیشتر و بیشتری را به مشتری‌های بیشتر و بیشتر بفروشید. هرگز تلاش برای رسیدن به کیفیت هر چه بالاتر را رها نکنید. هیچ وقت از موفقیتتان مغرور نشوید. به یاد داشته باشید که به ندرت چیزی به اندازه کافی خوب است.

یک قانون عالی برای موفقیت در کسب و کار این است: “تنها کارهایی را انجام بدهید که بتوانید به شکلی عالی انجام بدهید.” اگر نمی‌توانید آن را عالی و بهتر از همه رقیبتان انجام بدهید و منابعی هم ندارید که معیارهایتان را به آن سطح برسانید، نباید در این زمینه از کسب و کار باشید.

از خود، افراد و محصول و خدماتتان، بالاترین انتظارها را داشته باشید. در تلاش برای رسیدن به کیفیت بالاتر، کاملاً سخت گیر باشید. به هر کسی که در اطرافتان است، بگویید که کیفیت محصول و خدمات، کاملاً ضروری است. هر گونه فداکاری لازم را انجام دهید، هر بهای را بپردازید و حتی در صورت لزوم، هر ضروری را بپذیرید تا معبارهای بالایتان را حفظ کنید. این کار به اندازه تمام کارهای دیگر یا حتی بیشتر از آن‌ها به سوددهی‌تان می‌افزاید.