۱۸- در تمام سطوح، متحدان استراتژیک ایجاد کنید

آندندا کریشنان
۲۳- آندندا کریشنان: پسر این میلیاردر، هم اکنون مثل راهب‌ها در جنگل زندگی می‌کند
12 اردیبهشت 1393
برایان تریسی
۱۹- کیفیت، عملکرد و خدمات برجسته ارایه کنید
25 اردیبهشت 1393

کسب و کار پرسود: هر هفته یک روش با برایان تریسی

داشتن متحدان استراتژیک برای بهبود و کامیابی بلند مدت شرکتتان ضروری است. امروزه، کسب و کار آن قدر پیچیده است که تنها راهی که می‌توانید موفق شوید، این است که خودتان را در تمام سطوح، با شرکت‌های مختلف دیگر هم جهت کنید تا همه بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

با تأمین کنندگان اتحاد استراتژیک ایجاد کنید و همکاری کنید تا کیفیت، زمان تحویل و میزان موجودی بهتر شود. با مشتریانتان اتحاد استراتژیک تشکیل دهید تا شما و کسب و کارتان را به عنوان بخشی ضروری از کسب وکار خودشان تلقی کنند. هر زمان که ممکن بود با رقیبانتان اتحاد استراتژیک تشکیل بدهید و همین کار را با کسب و کارهایی بکنید که به مشتری‌های شما محصول و خدمات ارائه می‌کنند، اما به طور مستقیم با شما در رقابت نیستند.

کلید سوددهی بالا این است که امور جاری‌تان را ساده کنید و متخصص فعالیت‌های پر ارزش و پر سود شوید. لازمه این کار این است که نیروی انسانی را کم کنید، بخشی از کارتان را به پیمانکار بسپارید و حتی فعالیت‌هایی را که در کل برای موفقیت کسب و کارتان ضروری نیست، کاملاً حذف کنید.

موفق‌ترین شرکت‌های امروز، آن‌هایی هستند که اطراف خودشان در تمام سطوح شبکه ای از متحدان استراتژیک تشکیل داده‌اند. این شریکان استراتژیک به آن‌ها کمک می‌کنند که بالاترین سطح کارآیی را داشته باشند و در مقابل آن‌ها هم به شریکان استراتژیکشان به هر شیوه ممکن کمک می‌کنند.