۱۴- افرادتان را آموزش دهید و آن‌ها را برای کارشان پرورش داده، تربیت کنید

شاهزاده الولید بن طلال آل سعود
۱۳- شاهزاده الولید بن طلال آل سعود: ثروتمندترین مسلمان جهان
30 فروردین 1393
3
بتن‌ریزی دیوار استخر سازه ۴
3 اردیبهشت 1393
برایان تریسی

کسب و کار پرسود: هر هفته یک روش با برایان تریسی

 

این قانون را به یاد داشته باشید که نمی‌توانید از افراد، انتظار کارآیی بالایی داشته باشید، مگر این که کاملاً برای کارآیی در این سطح آموزش دیده باشند. پر سودترین شرکت‌ها در آمریکا، بیشترین هزینه را صرف آموزش می‌کنند. شرکت‌هایی که سود پایینی دارند یا در آستانه ورشکستگی هستند،برای آموزش هزینه کمی صرف می‌کنند یا اصلاً هیچ هزینه ای در نظر نمی‌گیرند.

شرکت زیراکس، اخیراً تحقیقی در مورد میزان تأثیر گذاری برنامه های آموزشی‌اش انجام داد. مسئولان شرکت متوجه شدند که در ازای هر یک دلاری که برای آموزش افرادشان سرمایه گذاری می‌کنند، ۲۲ دلار به سود نهایی‌شان اضافه می‌شود. آی. بی. ام هم بررسی مشابهی انجام داد و فهمید که در ازای هر یک دلاری که برای آموزش افرادشان سرمایه گذاری می‌کنند، ۲۶ دلار به سود نهایی‌شان اضافه می‌شود. موتورولا هم متوجه شد که در ازای هر یک دلاری که برای افرادش سرمایه گذاری می‌کند، ۳۳ دلار سود می‌برد.

همین امروز تصمیم قاطع بگیرید که شرکتتان را تبدیل به یک سازمان آموزشی کنید. به گفته انجمن آموزش و توسعه آمریکا، ۲۰درصد برتر شرکت‌ها در این کشور، حداقل ۳درصد یا بیشتر از درآمد ناخالصشان را صرف آموزش افرادی می‌کنند که انتظار می‌رود این درآمد را ایجاد و حفظ کنند.

این عدد با مبلغی که شما در شرکتتان هزینه می‌کنید، چقدر تناسب دارد؟ رئیس یکی از پانصد شرکت برتر مجله فورچون می‌گوید: “تنها منبع ما برای مزیت رقابتی پایدار، توانایی‌مان در این است که ایده های جدید را زودتر از رقیبان مان یاد بگیریم و به کار ببندیم.”

این یک کلید واقعی برای سوددهی است.