کسب و کار پرسود؛ هر هفته یک روش

آنتونی رابینز
با آنتونی رابینز (۲) – این هفته تعیین اهداف
22 شهریور 1392
با آنتونی رابینز (۳) – این هفته راهنمای هدف‌گذاری
29 شهریور 1392

 

برای کسب و کارتان یک رسالت روشن ایجاد کنید

برایان تریسی

برایان تریسی: برای این که شما، کسب و کار و افرادتان کارآیی بالایی داشته باشید، همه نیاز به یک تصویر ذهنی روشن دارید تا بدانید این کسب و کار به دنبال چیست و به کجا می‌رود. اولین سؤالی که باید در هنگام تعیین رسالتتان پاسخ بدهید، این است: «اصلاً چرا کسب و کار شما وجود دارد؟»

رسالت همیشه باید از این لحاظ تعریف شود که کسب و کارتان چگونه به بقیه افراد خدمت می‌کند و سود می‌رساند. یک شرح رسالت خوب، شامل روشی است که رسالت از آن راه عملی می‌شود؛ به علاوه شرح رسالت خوب، شامل معیاری است که شخص ثالث بی طرفی، بتواند طبق آن ارزیابی کند که آیا این کسب و کار مطابق رسالتی که برای خودش تعیین کرد، پیش می‌رود یا نه.

در بررسی شرکت‌هایی که کنت بلانچارد آن‌ها را «پانصد شرکت خوش شانس» نامیده، تحلیل گران دریافتند که شرکت‌هایی که در سی سال اخیر جزء بیست درصد برتر هر صنعتی بوده‌اند، ارزش‌ها و اصول مکتوب و روشنی داشته‌اند که همه از آن‌ها آگاه و به آن‌ها متعهد بوده‌اند. گذشته از این، شرکت‌های موفق شرح رسالتی هم داشته‌اند که همه در مورد آن توافق داشته‌اند. بررسی‌ها نشان داد که سایر شرکت‌ها هم دارای ارزش‌ها و رسالت‌هایی بوده‌اند، اما یا مکتوب نبوده یا هیچ کس نمی‌دانسته چه هستند؛ به عنوان مثال، جهت رقابت برای دریافت جایزه کیفیت بالدریج، باید یک فرم پذیرش پنجاه صفحه ای را پر کنید و در ادامه، بازرسان بالدریج را دعوت کنید تا به مدت چندین ماه در شرکتتان پرسه بزنند. بازرسان این اختیار را دارند که جلوی هر کارمندی در هر رده ای را بگیرند و از او بپرسند که ارزش‌ها، تصویر ذهنی و رسالت شرکت چیست!؟ جالب این جاست که حداقل ۹۵ درصد از کارمندانی که بازرسان بالدریج از آن‌ها سؤال می‌پرسند، باید بتوانند از حفظ و بدون این که به نوشته ای مراجعه کنند، جواب این سؤال را بدهند!

تعیین یک رسالت مشخص برای شرکتتان بر مبنای ارزش‌هایی که به آن‌ها اعتقاد دارید و حاضر نیستید از آن‌ها بگذرید، معادل این است که قبل از ساخت یک بنا، زیربنای بتونی عمیقی برایش بسازید. آن چه مایه دلگرمی است، این است که هر لحظه که بخواهید، می‌توانید برگردید و این زیربنا را بسازید و شروع کنید به قرار دادن آینده کارتان بر یک پایه مستحکم.

ارزش‌های سازمانی شما چیست؟ تصویر ذهنی شما برای شرکتتان در سال‌های آینده چیست؟ رسالتتان چیست و از کجا خواهید فهمید که رسالتتان عملی شده یا نه؟ شرکتتان از ابتدا به چه دلیلی به وجود آمده است؟ سازمان شما متعهد است چه خدمت بزرگی را به دنیا ارائه کند؟ این‌ها مهم‌ترین سؤال‌ها برای ایجاد یک کسب و کار پرسود هستند.

 

مترجم: محمد خیریان