با آنتونی رابینز (۱) – این هفته تصمیم‌گیری

درباره آنتونی رابینز
8 شهریور 1392
برایان تریسی - موفقیت در کسب و کار
آشنایی با برایان تریسی
16 شهریور 1392
آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

اگر مسائلی در زندگی شما هست که از آن راضی نیستید، (مثلاً در زمینه رابطه با افراد، سلامت جسم و یا مسائل شغلی) همین حالا تصمیم بگیرید که بلافاصله تغییری در آن ایجاد کنید.

درست مانند تمرین در ورزش می‌باشد، هر چه بیشتر تصمیم بگیرد، قدرت تصمیم گیری شما بیشتر و بهتر می‌شود. همچنان که عضلات بدن در اثر ورزش نیرومندتر می‌شوند، قدرت تصمیم نیز با تمرین افزایش می‌یابد.

برای تقویت عضلات تصمیم گیری خود همین امروز، در مورد دو کار که به تأخیر انداخته‌اید تصمیم بگیرید: یک تصمیم که گرفتن آن ساده و یک تصمیم که کمی دشوارتر باشد. بلافاصله در جهت عملی کردن هر یک از آن‌ها قدمی بردارید و این کار را با قدم دیگری که فردا برمی دارید ادامه دهید. با این عمل می‌توانید به زودی تغییراتی بزرگ، در تمامی جهات زندگی خود به وجود آورید.

باید خود را مقید کنیم که از اشتباه های خود درس بگیریم، نه این که با خود بجنگیم و خود را سرزنش کنیم. اگر از خطاهای خود درس نگیریم، در آینده نیز آن‌ها را تکرار خواهیم کرد. اگر موقتاً کشتی‌تان به گِل نشست، به خاطر آورید که در زندگی انسان شکست وجود ندارد، بلکه فقط نتیجه وجود دارد.

تحقیقات نشان داده است که افراد موفق معمولاً به سرعت تصمیم می‌گیرند و وقتی انجام کاری را درست بدانند به آسانی از تصمیم خود برنمی‌گردند. اما اشخاص شکست خورده معمولاً دیرتر تصمیم می‌گیرند و تصمیم خود را با کوچک‌ترین ناملایمات عوض می‌کنند. هرگاه تصمیم درستی گرفتید، آن را رها نکنید.