۲۳- آندندا کریشنان: پسر این میلیاردر، هم اکنون مثل راهب‌ها در جنگل زندگی می‌کند

۱۷- کسب و کارتان را طوری اداره کنید که گویا می‌خواهید آن را از ضرردهی نجات دهید
11 اردیبهشت 1393
۱۸- در تمام سطوح، متحدان استراتژیک ایجاد کنید
18 اردیبهشت 1393
آندندا کریشنان

آندندا کریشنان

آندندا کریشنان

آندندا کریشنان

برج‌های دوقلوی مالزی یکی از بلندترین و زیباترین ساختمان‌های جهان به شمار می‌روند. اما ساخت هر یک از این برج‌ها نیازمند سرمایه کلانی بوده است که تنها یک میلیاردر از عهده پرداخت هزینه ساخت آن برمی آید.

آندندا کریشنان که هم اکنون هفتاد سال دارد، در زمان ساخت این برج‌ها، هزینه ساخت برج‌های دوقلو را تقبل کرد. آندندا کریشنان، تا سال ۲۰۰۴ دومین مرد میلیاردر در کشور مالزی بود و سرمایه او تا سال ۲۰۰۴ میلادی، ۲/۳ میلیارد دلار عنوان شده است. اما با این که سرمایه او در سال ۲۰۰۹ بر ۷ میلیارد دلار بالغ شد، اما مقام او در جدول میلیاردرهای جهان رقم ۶۲ را نشان می‌داد.

وی مالک دو شرکت بزرگ ارتباطاتی به نام‌های Maxis communication و Measat Broadcast Network است شرکت Maxis در مالزی بزرگ‌ترین شرکت ارتباطی است که در زمینه خدمات تلفن همراه فعالیت می‌کند و در حال حاضر به ده میلیون نفر در سراسر مالزی خدمات تلفن همراه ارائه می‌دهد.

آندندا کریشنان علاوه بر فعالیت در زمینه خدمات تلفن همراه، در حوزه رسانه ها نیز دست دارد. وی رئیس “Astro All Asia Network PK” است. این شرکت‌ها تنها شرکتی است که در مالزی تلویزیون ماهواره ای دایر کرده است.

آندندا دارای شبکه ای از سینماهای زنجیره ای نیز هست. کریشنان از مدرسه “ویوکاناندا تامیل” در کوالالامپور فارغ التحصیل شد و تحصیلات آکادمیک خود را تا مقطع لیسانس در دانشگاه ملبورن ادامه داد.

در سال ۱۹۶۴ برای ادامه تحصیلات به دانشگاه هاروارد رفت تا در رشته مدیریت اقتصاد، مدرک فوق لیسانس خود را اخذ کند. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس برای کسب ثروت بیشتر، فعالیت‌های تجاری خود را در حوزه مبادلات نفتی متمرکز کرد.

هیچ کدام از فعالیت‌های کریشنان به اندازه ساخت بلندترین برج‌های مالزی نام وی را جاودانه نکرد. این دو برج هم اکنون یکی از جدیدترین جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می‌آیند. برج‌های دوقلوی مالزی که با نام “برج‌های دوقلوی پتروناس” شناخته می‌شوند، در شهر کوالالامپور واقع شده‌اند. زمانی این دو برج، در صورتی که ارتقاع آن را از نقطه سطح ورود به ساختمان اندازه گیری شود، بلندترین ساختمان‌های جهان بودند. اما از ۱۷ اکتبر سال ۲۰۰۳ میلادی که بهره برداری از برج تایپه ۱۰۱ در تایوان آغاز شد، دیگر “برج‌های پتروناس” افتخار گذشته را ندارند. اما هنوز می‌توان آن‌ها را بلندترین برج‌های دوقلوی جهان نامید.

طراحی این دو برج کار معماری به نام “سزار پلی” است. ساخت دوقلوی پتروناس در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. طراحی این برج ۸۸ طبقه به صورتی انجام گرفته است که یادآور فرهنگ و معماری اسلامی و هم چنین انعکاس میراث اسلامی مالزی است. ساختار بیرونی این آسمان خراش به طور کلی از شیشه و فولاد است.

در پایین دو برج، فضایی تجاری به نام “سوریا کی ال سی سی” تأسیس شده است که در کوالالامپور شهرت فراوانی دارد و بیشتر گردشگران را به داخل خود می‌کشاند. یکی از مشهورترین ساکنان یا مستأجران برج‌های پتروناس شرکت کامپیوتری مایکروسافت است. مایکروسافت که در مالزی فعالیت گسترده ای دارد، در طبقه سی‌ام برج دوم پتروناس ساکن است و از ارتفاع بالا بر فعالیت‌هایش نظارت دارد.

بین دو برج دوقلو و در حد فاصل طبقات ۴۱ و ۴۲ برج، پلی آن‌ها را به هم متصل کرده است. این پل پس از حادثه ۱۱ سپتامبر به خاطر مسایل ایمنی بر روی گردشگران بسته شد، اما پس از چندی مجدداً گشوده شد. اما باید برای دیدن از آن قبل از ساعت ۳۰/۸ صبح وقت گرفته شود.

آندندا کریشنان که علاقه زیادی به جمع آوری آثار مدرن هنری دارد، هم اکنون در کوالالامپور، لندن و جنوب فرانسه خانه دارد. تنها پسر آناندا کریشنان در هم اکنون هم چون یک راهب در جنگل زندگی می‌کند.

آندندا کریشنان در سال ۲۰۰۹ میلادی به رغم بحران مالی و اعتباری جهان توانست دارایی ۶/۱ میلیاردی خود را هم چنان حفظ کند و رتبه ۴۵۰ را در جدول میلیاردرهای جهان به دست آورد.