۱۹- پیترو فررو: کارآفرینی از راه صبحانه

اپرا وینفری
۱۸- اپرا وینفری: مجری میلیاردر سیاه‌پوست
7 اردیبهشت 1393
محمد الفاید
۲۰- محمد الفاید: مالک بزرگ‌ترین و مجهزترین فروشگاه انگلستان
9 اردیبهشت 1393
پیترو فررو

پیترو فررو

پیترو فررو

پیترو فررو

 

خیلی از پدر و مادرها از این که فرزندانشان علاقه ای به خوردن صبحانه ندارند، گله مند هستند و خیلی‌های دیگر نیز اصلاً وقت خوردن صبحانه و درست کردن چای و خرید نان تازه و این قبیل کارها را ندارند. شاید بهتر است بگویم حوصله این کارها را ندارند. اما اگر کمی تغییر در خوراک صبحانه به وجود آید و به قول معروف برای بچه ها میز صبحانه را جذاب‌تر کنیم، مسلماً خواهید دید اشتیاق کودکان به خوردن صبحانه بیشتر می‌شود.

پزشکان مهم‌ترین وعده غذایی روز را صبحانه می‌دانند و حتی افراد چاق را به خوردن صبحانه تشویق می‌کنند. اروپاییان دائماً در حال معرفی خوراکی‌های جدید هستند. این مشکل نه فقط در بین ما که در بین غربی‌ها هم مشهود بوده است.

به همین خاطر در دهه ۱۹۴۰ یک شرکت اروپایی، محصول جدیدی به نام “نوتلا (Nuttella)” به کسانی که علاقه ای به خوردن صبحانه به طور سنتی نداشتند، معرفی کرد. تا به امروز تقریباً سه نسل از اروپاییان با خوردن “نوتلا” بزرگ شده‌اند.

“نوتلا” را پیترو فررو (Pietro Ferrero) که یک کلوچه ساز و شرینی پز بود، در شرکت “فررو” تهیه کرد. در آن زمان بر اثر جنگ جهانی دوم، کاکائو کمیاب بود و به همین دلیل “فررو” کاکائو را با فندق برشته شده، روغن کاکائو و روغن گیاهی مخلوط کرد تا یک خوراکی جدید به صرفه برای مالیدن روی نان به نام “پاستا جون دوجا” تهیه کند. در فوریه ۱۹۴۶میلادی، ۶۶۰ پوند از این محصول فروخته شد. فررو برای این که بتواند جوابگوی این همه تقاضا باشد، با کشاورزان محلی صبحت کرد تا بیشتر به تولید فندق بپردازد. در سال ۱۹۴۶ فررو محصول “سوپر کرم جون دوجا” را تهیه کرد که ارزان‌تر بود.

این خوراکی آن قدر مورد استقبال قرار گرفت که سوپرمارکت‌های ایتالیا سرویس جدیدی را برای مشتریان خود به نام آغشتن راه انداختند.

کودکان ایتالیایی می‌توانستند با یک تکه نان به این سوپرمارکت‌ها بروند و سراغ این سرویس را بگیرند، سپس خدمه سوپرمارکت با یک چاقو نان بچه ها را شکلاتی می‌کردند.

در سال ۱۹۶۴، این خوراکی به “نوتلا” تغییر نام داد و بازاریابی برای آن در خارج از ایتالیا آغاز شد. امروزه نوتلا پرطرفدارترین غذای خامه مانند در اروپا به شمار می‌رود و در آلمان نوتلا پرطرفدارترین غذای صبحانه است. در ایتالیا و فرانسه نیز “نوتلا” پس از بازگشت از مدرسه در بین دانش آموزان محبوب است. “میچل فررو” متولد ۱۹۲۷ و یکی از میلیاردرهای جهان، اکنون مالک شرکت فررو است.

” میچل فررو” ایتالیایی در سال ۲۰۰۲ شکلات سازی Ferrero SPA یکی از بزرگ‌ترین شکلات سازی‌های اروپا را با فروش ۴ میلیارد دلار در اختیار خود گرفته است. از مارک‌های معروف این شرکت Rocher Ferrero، Nuttella و هم چنین Kinder Eggs یا همان تخم مرغ شانسی را می‌توان نام برد. تخم مرغ شانسی‌های فررو در سال ۱۹۷۴ روانه بازار شد. تخم مرغ شانسی‌ها شکلاتی هستند و داخل آن‌ها اسباب بازی مخصوص کودکان قرار دارد معمولاً جنبه کلکسیونی برای بچه ها دارد و همین باعث می‌شود که مدام به خرید آن‌ها علاقه پیدا کنند. هر چند طعم خوشمزه آن‌ها را نیز نباید فراموش کرد. البته اسباب بازی‌های داخل تخم مرغ شانسی‌ها به خاطر داشتن قطعات ریز برای کودکان زیر سه سال اصلا مناسب نیست.