۱۷- سرگی برین و لری پیج: خالقان گوگل و مسافرت با بوئینگ شخصی

فردریک میجر
۱۶- فردریک میجر: مالک فروشگاههای زنجیره‌ای پیشتاز در تکنولوژی
5 اردیبهشت 1393
اپرا وینفری
۱۸- اپرا وینفری: مجری میلیاردر سیاه‌پوست
7 اردیبهشت 1393
سرگی برین و لری پیج

سرگی برین و لری پیج

سرگی برین و لری پیج

سرگی برین و لری پیج

همه ما تاکنون یک بار برای جست و جوی اخبار یا مقاله‌هایی به سایت گوگل سر زده‌ایم. این سایت، اکنون به بهترین موتور جست و جوی اینترنتی جهان تبدیل شده است. در حالی که خالقان آن در ابتدا تصور نمی‌کردند که طراحی وب سایتی برای جست و جو بتواند آنان را به چنین توفیقی رهنمون سازد و به یکی از میلیاردرهای جهان تبدیل کند.

سرگی برین Sergey Brin و لری پیج Larry Page ، از بنیان گذاران سایت گوگل هستند که اکنون با ثروتی بالغ بر ۱۶ میلیارد دلار در جایگاه ۲۶ فهرست ثروتمندترین افراد جهان، که هر ساله توسط مجله فوربس اعلام می‌شود، قرار گرفته‌اند.

سرگی برین در ۲۱ آگوست سال ۱۹۷۳ در مسکو، در کشور، روسیه چشم به جهان گشود و اکنون ریاست بخش تکنولوژی گوگل را عهداه دار است. وی هم چنین نهمین فرد ثروتمند ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود.

وی که فرزند یک ریاضیدان و اقتصاددان روسی است. در سال ۱۹۷۹ میلادی، زمانی که شش ساله بود، همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. برین تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه مونتسوری طی کرد وی در خانه نیز تحت آموزش قرار داشت.

میکائیل برین، پدر سرگی، که یکی از اساتید دانشگاه مریلند بود، در خانه به فرزندش ریاضی و زبان روسی تدریس می‌کرد.

سرگی برین در سپتامبر در سال ۱۹۹۰ میلادی پس از اتمام دوران دبیرستان به دانشگاه مریلند رفت تا در آنجا علوم کامپیوتری را بیاموزد و توانست در طی سال ۱۹۹۳ میلادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شود.

وی پس از فارغ التحصیلی برای تکمیل اطلاعات خود به بنیاد علوم ملی آمریکا رفت و توانست با درجه فوق لیسانس کامپیوتر از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شود.

سرگی برین به دلیل کار در گوگل، تحصیل در مقطع دکترای خود را نیمه کاره تمام کرد ولی توانست لوح‌های علمی زیادی را کسب کند.

بنا به گفته دوستان و اساتید سرگی برین، وی به اینترنت به شدت علاقه مند بود و بیش‌تر زمان خود را در دانشگاه استنفورد، به تحقیق و مطالعه درباره اینترنت می‌پرداخت. وی در زمان تحصیل خود با همکاری دیگر دانشجویان توانست پروژه های بسیاری را طراحی و برنامه ریزی کند.

وی هم چنین توانست نرم افزاری را طراحی کند تا به وسیله آن بتوان از وب سایت‌ها راحت‌تر از گذشته استفاده کند. سرگی برین در سال ۱۹۹۵ میلادی در دانشگاه استنفورد با لری پیج آشنا شد و بسیاری این آشنایی را از بهترین لحظات برین، برای طی پله های ترقی می‌دانند. آنان به زودی فهمیدند که علاقه مشترکی دارند و می‌توانند با همکاری یکدیگر، فضای جدیدی را در اینترنت خلق کنند.

اورانس ادوارد یا همان لاری پیج در ۲۶ مارس ۱۹۷۳ میلادی در ایالات میشیگان آمریکا متولد شد. پدرش دکتر کارل ویکتور پیج یکی از بهترین اساتید علوم کامپیوتر دانشگاه میشیگان بود. وی مراحل ابتدایی تحصیل خود را در مدرسه مونتسوری در لانسینگ آمریکا سپری کرد و سپس وارد دانشگاه میشیگان شد و پس از اخذ مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر و اخذ دیپلم افتخار از این دانشگاه برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به دانشگاه استنفورد رفت.

وی از سال ۲۰۰۱ میلادی تاکنون همراه با سرگی برین، ریاست گوگل را عهده دار است و طبق گزارش مجله فوربس آمریکا، وی پس از برین در فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد. پیج و برین اخیراً برای امور تجاری خود و احتیاجات شخصی هواپیمای بوئینگ ۷۶۷ خریداری کرده‌اند.

در سال ۲۰۰۹ لری پیج ۳۶ ساله با ۱۲ میلیارد دلار ثروت در رتبه ۲۶ جدول میلیاردرهای جهان قرار گرفت. این جوان کارآفرین، متأهل است و در حال حاضر به اداره سایت گوگل اشتغال دارد.

در همین سال سرگی برین ۳۵ ساله هم با ۱۲ میلیارد دلار سرمایه، مقام ۲۶ را در اختیار داشت. او ازدواج کرده و یک فرزند هم دارد.