۱۰- براداران میلیاردر آلمانی در صنعت فروشگاههای زنجیره‌ای

۱۰- با سرکشی به قسمت‌های مختلف بر امور شرکت مدیریت کنید
7 فروردین 1393
۱۱- بر فروش و بازاریابی، تأکید زیادی داشته باشید
14 فروردین 1393
گروه مترو

گروه مترو

 

گروه مترو

گروه مترو

 

برادران اشمیت روتن بک (Michael & Rainer Schmidt Ruthenbeck) مالک ۱۶درصد سهام گروه خرده‌فروشی مترو، و هم چنین مالک گروه تراول چارم هستند که مجموعه ای از ۱۲ هتل زنجیره‌ای در آلمان، اتریش و ایتالیاست.

مایکل در سال ۱۹۴۳ و راینر در سال ۱۹۴۱ در آلمان متولد شده‌اند. خانواده اشمیت بک، خانواده ای معروف در حوزه کسب و کار است. کارل اشمیت در سال ۱۹۲۳ شرکتی راه اندازی کرد که فعالیت آن در زمینه خرده فروشی بود. ۲ پسر او و برادرش در سال ۱۹۶۴ به همراه اوتوبئیشیم (میلیاردر دویست و چهل و نهم جهان در سال ۲۰۱۰) دو هایپرمارکت اول مترو را راه اندازی کردند.

گروه مترو سومین فروشگاه زنجیره ای و شرکت خرده فروشی بزرگ جهان بر حسب فروش است، البته این شرکت به شکل عمده فروشی نیز فعالیت دارد. حوزه فعالیت این شرکت شامل سوپرمارکت‌ها، ابربازارها (هایپرمارکت ها) فروشگاه های لوازم الکترونیکی و دستگاه های خانگی و مراکز خرید می‌شود. گروه مترو بیشتر کشورهای اروپایی و برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی را پوشش می‌دهد.

درآمد گروه مترو در سال ۲۰۰۹ در حدود ۵/ ۶۵ میلیارد یورو و سود آن در حدود ۳۸۳ میلیون یورو برآورد شده بود. هم چنین در سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۸۶,۰۹۰ نفر برای این شرکت مشغول به کار بودند. در حال حاضر به گفته مجله فوربز، فروش گروه مترو در حدود ۹۵ میلیارد دلار است.

مایکل و راینر اشمیت روتن بک هم چنین در حال حاضر مالک یک بنیاد خیریه به نام مرکاتور هستند که با برگزاری برنامه های فوق برنامه زبان و مهارت‌های فنی و حرفه ای برای کودکان مهاجران در آلمان به آن‌ها کمک می‌کند. برادران اشمیت روتن بک هیچ کدام فرزندی ندارند، ولی خواهر کوچک‌تر آن‌ها ازدواج کرده و ۲ فرزند دارد که احتمالاً وارثان این کسب و کار بزرگ خانواده خواهند بود.